Sayfa Yükleniyor...

Ruka Tasarım Atölyesi

Ruka Tasarım Atölyesi by Gilika


  • Tasarım Atölyesi by Gilika olarak, çocukların ve yetişkinlerin el becerilerini geliştirmek, üreten ve tasarlayan bireyler yetiştirmek amacıyla  ahşap, kağıt ve mekatronik üzerine özel çalışmalar yürütüyoruz. Eğitmen ve mühendis kadrosuyla STEM ve ARGE Atölyesi çalışmaları yapmaktayız. Amacımız; “Uygulamalı eğitim – yaparak yaşayarak öğrenme \ kendin yap” kültürünü ülkemizde yaygınlaştırmak ve ATÖLYE ortamının da “Güvenli Makinelerimizle çalışabileceklerini göstermek.”
  • Ahşap Atölyesi; ahşap oyuncaklar çocukların zihinsel ve motor gelişimleri konusunda en etkin kullanılan oyuncaklar kategorisinde yer almaktadır.
  • Kağıt Atölyesi; origami – kirigami ve quilling sanatının felsefesi ve teknikleri konusunda verilen eğitimler ile  özellikle matematik ve el becerilerine yönelik çalışmalar yapılırken,  kirigami eğitimleri ile kağıt kesme teknikleri ve matematiksel düşünme  becerilerinin geliştirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir. Gilika tarafından tasarlanan kirigami kalıplarla yüzlerce geometrik 3D modeller tasarlama çalışmaları yapılmaktadır. Günümüzde origami, matematik, yaratıcılık, görsel algı ve küçük kas becerileri içeren eğitsel bir kaynaktır. Katlama süreci çocuklara açı, köşe, kenar ve köşegenlerin geometrik değişimlerini gösterir. 

Detaylı bilgi ve randevu için: 0850 532 85 87
Bilgilendirme Formu