Sayfa Yükleniyor...

Atölyeler


Sevgili Üyelerimiz,

Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz keyifli zamanların coşkusu ma&me&pa kalitesi ile birleşiyor. Sizleri sıra dışı bir deneyim bekliyor.

Eğlence, keşif, araştırma, dikkat, huzur, sağlık, kahkaha ve dolu dolu günler ma&me&pa ile geliyor.

Bakın, ma&me&pa çatısı altında neler yapıyoruz…


ATÖLYELER İÇERİK 
Kaşiflerin Dünyası Birbirinden ilgi çekici deneyler yaparak dünyayı anlamlandırıyoruz. Somut düşünme becerilerimizi arttırmak için deneylerde gözlemlediklerimizi oyunlara dönüştürüyoruz.
Drama Çocuklarla birlikte bir kurgu oluşturup, bu kurgu içerisinde doğaçlamayı, rol oynamayı, mış gibi yapmayı, kendiliğindenliği (Spontanite) ve yaratıcılığı barındırıyor. Çocukların “ ben merkezcil” yapıdan veren-alan ve paylaşan insan olmaya geçişine yardımcı oluyoruz. Çocuklara gruptaki arkadaşlarıyla iletişim, etkileşim ve uyum içerisinde hareket etme fırsatları sağlıyoruz. Çocuklar yaparak ve yaşayarak öğrenerek kalıcı öğrenmeler gerçekleştiriyor.
 Sanat   Hamur, kil, seramik, çamur ve doğal malzemeler ile tasarım yaparak içimizdeki sanat ruhunu canlandırıyoruz.
Konuşan Kitaplar Bukku kütüphanesinde veya bahçede gerçekleşen bu atölyede çocukların yaşlarına ve haftanın konusuna göre seçilen bir kitabı, bazen masa etrafında bazen de minderlerin üzerinde çocuklarla canlandırarak veya çizerek okuyoruz. Kitabımızı okuduktan sonra üzerinde konuştuktan sonra okuduğumuzu daha iyi anlıyoruz.Çocuklarınıza kitap okuyarak onların kitapları tanımalarını ve sevmelerini sağladığımız gibi bir yandan da dinleme duyusunu geliştirerek konsantrasyon becerisini geliştirmeyi hedefliyoruz.
Oyunca Çocuğa giden çok kestirme ve bir o kadar da eğlenceli bir yol biliyoruz. Adı; OYUN! Bu yolda yürürken ve oyunları oynarken de oyun dilinde konuşuyoruz. Tüm dünya oyunlarını tanıdığımız ve oynadığımız bu atölyede gelin hep birlikte Oyunca konuşalım.
Kısa Metraj  Seçtiğimiz filmleri heyecanla izliyoruz ve filmler üzerine konuşarak eleştirel düşünme becerilerimizi geliştiriyoruz.  Yanı sıra filmlerden kesitler izliyor ve öncesi-sonrası çalışmaları ile hayal gücümüzü kuvvetlendiriyoruz.
Eğlenceli Aşçılar Lezzetleri tanıdığımız gibi, bu lezzetleri oluşturmanın, oluştururken beklemenin, beklerken keşfin, keşfederken sohbetin, sohbet ederken nezaketin ve en nihayetinde keyifle yemenin tadına varıyoruz.Biz, çocuk olmak konusunda işin mutfağını iyi biliyoruz.

Bilgilendirme Formu